Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

MIKULÁŠSKÁ JÍZDA

Aktuální informace

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Plakát pro rok 2018 s všemi informacemi 

ZDE 

Předprodej jízdenek
od 23. 11. do 30. 11. 2017

Infocentrum Sokolov (MKD) tel. 359 808 714,
pokladna žst. Kraslice tel. 352 324 233, ...

OÚ Josefov,

ž.st. Oloví,

OÚ Krajková,
Kulturní a informační centrum Rotava,
Úřad městyse Svatava

 KD Habartov

 

l

N

Ohlédnutí za 22. ročníkem 2016

22. Mikulášská jízda

 

3.047. Tolik „platících“ účastníků napočítali pořadatelé při 22. ročníku akce, který se uskutečnil na svátek patronky horníků sv. Barbory 4. prosince 2016.

Oproti předchozím několika ročníkům zvolili pořadatelé změnu, kdy odjezdy mikulášských vlaků s tradiční parní lokomotivou 475.111 byly trasovány o hodinu dříve. Větší část malých i velkých účastníků si tak akci mohla užít za denního světla.

Premiérou (a zároveň i derniérou) bylo nasazení dvojice dvoudílných motorových jednotek řady 628.2/928.2 namísto obvyklých motorových vozů řady 810. Jednalo se o vozidla, která týden poté, tedy 11. prosince 2016, zahajovala provoz první dotované železniční rychlíkové linky mezi Plzní a Mostem. V jednom ze stylově vyzdobených vozů připravil dopravce GW Train Regio, a.s., i malé peklo, přítomní byli i firemní Mikuláš, čert a anděl.

Slavnostního zahájení akce na nádraží v Sokolově se kromě starostů měst Sokolova a Kraslic zúčastnili také Bc. Petr Šikýř, který zastoupil poslance Mgr. Jaroslava Borku majícího nad akcí opět záštitu, a také výkonný ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary, a.s., Ing. Zdeněk Suchan, jehož vozy zajistily dopravu účastníků z Rotavy, z Krajkové, Josefova a Habartova k parnímu vlaku do Sokolova.  

Nejen svatá Barbora, ale i svatý Petr vyslyšel přání pořadatelů. Na termín konání akce tak „připravil“ pěkné slunečné počasí s teplotou mírně pod bodem mrazu, což celému „Mikuláši“ dodalo nefalšovanou zimní atmosféru, aniž by se jeho účastníci museli brodit blátem či sněhem.

Velkou část práce odvedli studenti a studentky Střední školy živnostenské v Sokolově, kteří zajistili službu při mikulášské nadílce na Cikánském (tedy Pohádkovém) dvoře. V převleku se zde objevili i někteří pedagogové v čele s čerticí (a zástupkyní ředitelky školy pro teorii) Mgr. Dagmar Vaďurovou.  Nepostradatelná byla i účast profesionálních i dobrovolných hasičů. Ti krajští (spolu s „dobráky“ z Královského Poříčí) doplňovali v Sokolově vodu do parní lokomotivy, jejich kolegové z Habartova, Krajkové a Oloví pak sloužili při organizování dopravy v prostoru mezi Josefovem a Hřebeny.

 

 

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

 • Jízdenky budou v prodeji od 26. 11. na těchto místech

  - infocentrum Sokolov (Městský kulturní dům)

  - nádraží Kraslice

  - KIC Rotava

  - Městský úřad Oloví

  - Obecní úřad Josefov

  - Obecní úřad Krajková

  - infocentrum Habartov

 

Jízdní řády pro  rok 2016

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist